30 יום החזר כספי או החלפה - ללא שאלות

איך לבחור טבעת אירוסין

איך לבחור טבעת אירוסין

איך לבחור טבעת אירוסין

שמע, אנחנו מבינים אותך, אתה במצב לא פשוט. זה לא מספיק שמצאת את הבחורה שלך מתוך מילארדי הבחורות המסתובבות על הכדור הזה, זה לא מספיק שאתה בקשר מחייב כבר די הרבה זמן, זה לא מספיק שכבר החלטת שאתה מציע נישואין, ויש לך דרך מקורית לעשות את זה (על כל אלה אנחנו כבר מצדיעים לך), עושה רושם שהמשימה שלך עוד לא ממש נגמרה: עכשיו אתה צריך טבעת אירוסין.

מה טבעת עכשיו? מה הקשר שלך לתכשיטים? בחיים לא היית בחנות תכשיטים. בעצם אולי כן היית, כשהיית בן 7 עם אמא. ומה לך וליהלומים מלוטשים, או לזהב לבן, או לחיתוכים ושיבוצים ושאר מושגים? וכידוע טבעת אירוסין היא לא עוד טבעת: זו רק טבעת שמסמלת את אהבתך האינסופית לבת הזוג שלך, אין לחץ. זו רק טבעת שהיא הדבר הראשון שהיא תראה לחברים ומשפחה בחודשים הקרובים. בקטנה.

אז איך בוחרים טבעת אירוסין שתהפוך אותך ליהלום האמיתי של כל הסיפור? מי יעזור לך במשימה המוזרה הזו? אנחנו, ברור. כתבנו, בדיוק עבורך כך זה נראה, מדריך קצר לבחירת טבעת אירוסין שתעיף לחברה שלך את הסכך.

 

קודם כל: תקציב לטבעת אירוסין

בשלב הזה, רגע לפני שאתם מתחילים לתכנן חתונה, חשוב לא לקפוץ מעל הפופיק. כדאי לחשוב טוב כמה אתה יכול להרשות לעצמך להוציא כדי לרכוש טבעת אירוסין. ב-JOOL.ME תוכל למצוא טבעות בכל טווחי המחירים. תוכל לרכוש טבעת מדהימה ב-10,000 ש"ח ומעלה, וגם טבעת נהדרת בפחות מ-2,000 ש"ח אבל אנחנו יכולים להבטיח לך שכולן, גם הפחות יקרות בקטלוג שלנו, נראות מיליון דולר.

ואנחנו יכולים להבטיח לך דבר אחד: אין שום דבר רומנטי בלהיכנס לאוברדראפט בעבור טבעת אירוסין. במיוחד כשאתה רגע לפני שלב החתונה שידרוש ממך הוצאות מרובות. פשוט הענק לה את הטבעת הכי יפה שתוכל למצוא במסגרת התקציב שלך ואל תחרוג ממנו, בסופו של דבר זו לא כמות היהלומים שקובעת אלא המחשבה, הרגש והאהבה שהושקעה במציאת הטבעת שהיא תאהב.

 

עצה שלנו: טבעת אירוסין צריכה להיות הפתעה

לאחרונה שמענו על טרנד מסוים: גברים מגיעים לחנות התכשיטים (או לחנות מקוונת) עם נשותיהם לעתיד ומאפשרים להן לבחור את טבעת האירוסין שהן רוצות. אנחנו מבינים את ההיגיון: ככה לא מפשלים, היא מקבלת את הטבעת שרצתה, אתה לא צריך להתייסר ולהתלבט וכולם מרוצים.

אבל האמת היא שהצעת נישואין היא הזדמנות בלתי חוזרת לרגש אותה ולהראות לה כמה אתה מתחשב ורומנטי. דמיין לעצמך את המבט שלה אחרי שהצעת לה נישואין, הטבעת מתאימה בול וגם בדיוק בטעם שלה. אתה הופך אוטומטית לגיבור לכל ימי חייך ולנושא לשיחה וקנאה בקרב כל המעגל החברתי שלך. לבחור את טבעת אירוסין מתאימה זו משימה לא פשוטה, אבל היא בהחלט אפשרית.

 

אל תשכח: גלה מראש את מידת הטבעת שאתה צריך

הנה נקודת כשל: גברים רבים רוכשים טבעת אירוסין ושוכחים לוודא מראש איזו מידה תתאים לכלתם לעתיד. תאר לעצמך: בחרת את הטבעת המושלמת, היא מתה עליה ועליך, היא כבר אמרה "כן" לשאלתך, היא מנסה את הטבעת והיא גדולה מדי. "טוב, אשלח אותה מחר להצרה", אתה אומר בביישנות. לא אסון, אבל גם לא רומנטי כמו שיכול היה להיות.

ברור שהפתרון הטוב ביותר הוא לוודא שמידת הטבעת שאתה רוכש היא המידה שתתאים לה בדיוק. הדרך הטובה ביותר היא לשאול בלי ידיעתה טבעת שלה, אחת שהיא לא עונדת בקביעות, ולהתייעץ איתנו לגבי הגודל. כמובן שאסור לה לדעת מכל העניין... אנחנו סומכים עליך שתצליח לעשות זאת בלי להתגלות.

 

שאלת השאלות: איך לדעת מה הטעם שלה בטבעות?

אוקי, עברנו על עניין התקציב, על עניין המידות ואלמנט ההפתעה. ועכשיו באמת לשאלת מיליון הדולר. איך למען השם אתה אמור לדעת מה הטעם שלה בטבעות. כלומר, לאורך התקופה שאתם ביחד למדת מה הטעם שלה באוכל, בסרטים, אפילו בבגדים. אבל טבעות? זה לא קצת מוגזם לדרוש ממך? אז זהו שכן.

ראשית קח בחשבון שאם תצליח בבחירת הטבעת אתה תהפוך בעיניה (ובעינינו) לגיבור ישראל ותקבל כל כך הרבה נקודות זכות שקשה למנות אותן בלי מחשבון ואין עלינו אחד כרגע.

 

כדי להצליח בבחירת טבעת אירוסין מושלמת עליך להפוך לגשש-בלש לתקופה מסוימת. עליך לפתח חושים חדים (לפחות לתקופה קצרה), ולשים לב לכל מיני דברים:

  • פקח עיניים: שים לב לתכשיטים שהיא בעצמה רכשה ושהיא עונדת ביומיום ולאירועים מיוחדים: האם הם מוזהבים? כסופים? יש בהם הרבה יהלומים או מעט? אבן מרכזית או מספר יהלומים קטנים?

  • שים לב לפרטים: האם היא אוהבת תכשיטים גדולים ונוצצים או קטנים ועדינים? לפעמים הטעם בתכשיטים מתאים לאישיות שלה: האם היא בחורה מעודנת או מוחצנת? האם היא עונדת תכשיטים רבים או מעטים?

  • עשה לעצמך תזכורות מנטליות: עצרתם ליד חנות תכשיטים? שים לב איזה תכשיט מושך את תשומת ליבה, לאיזה מהם היא נמשכת, איזה מהם הייתה קונה? נצל את המצב, הצבע על טבעת כזו או אחרת ושאל אותה "ומה עם זו?", זכור את תגובתה, זה חשוב.

רשום את התשובות לשלושת הסעיפים הללו על דף. אם תעשה סיכום קצר של הנתונים שקיבלת אנחנו בטוחים שתצליח לפענח ולהבין מה הסגנון שאתה צריך ללכת עליו.

 

איך מעריכים איכות של יהלום?

היהלום הוא המרכז של רבות מהטבעות אבל איך יודעים מהו יהלום טוב או איכותי? בחירת יהלום עלולה להיראות כמו משימה מתישה במיוחד אבל קצת ידע יקח אותך רחוק, ויאפשר לך להעניק לה טבעת אירוסין שהיא תציג בגאווה למשפחה ולחברים!

כשאתה בוחר יהלום קח בחשבון 4 משתנים: חיתוך, צבע, שקיפות, ומשקל (קראט):

  • חיתוך: זהו המשתנה החשוב מבין ה-4. אין הכוונה לצורת היהלום, אלא לזוויות ולמידות שלו, אותן קובע האדם המלטש את האבן. יהלום שנחתך כראוי מחזיר אור מכל פאותיו ומקרין את האור דרך חלקו העליון של היהלום. זה בדיוק מה שמעניק ליהלום את הניצנוץ שכולנו אוהבים. יהלומים שחיתוכם עמוק או רדוד מדי יגרמו לאור "לדלוף" דרך חלקו התחתון, והתוצאה: יהלום חסר ברק.

  • צבע: אולי לא ידעת, אבל יהלומים מגיעים במגוון צבעים. צבע היהלום מדורג על טווח שנע בין D (חסר צבע) ועד ל-Z (צהוב בהיר). יהלומים חסרי צבע לחלוטין נדירים ביותר ולכן יקרים מאוד. יהלומים לבנים הם הפופולאריים ביותר. בסופו של דבר מדובר בעניין של טעם. לא שלך, של ארוסתך לעתיד.

  • שקיפות: ככל שיש מעט יותר פגמים ביהלום, כך הוא הופך שקוף יותר וכתוצאה – יקר יותר. כשאתה מביט ביהלום הימנע מיהלום עם פגמים רבים בחלקו העליון או האמצעי כיוון שאלו עלולים לפגוע בפיזור האור ולהפוך את היהלום לפחות מבריק.

  • קראט: נתון המייצג את משקל היהלום. ככל שהוא כבד יותר, כך עולה מחירו. שים לב שאין טעם לשים דגש מיוחד על משקל היהלום. ליטוש ושיבוץ על ידי יהלומן מומחה יכול לגרום ליהלום "קל" להיראות כבד מכפי משקלו האמיתי.

צריך עוד מידע? רוצה לשאול שאלה? צור עימנו קשר ונשמח לעזור

המשך למדרי

חזרה לבלוג