30 יום החזר כספי או החלפה - ללא שאלות

טבעות אירוסין ויהלומים מלאכותיים

טבעות אירוסין ויהלומים מלאכותיים

יהלומים מלאכותיים בניגוד ליהלומים טבעיים אינם נוצרים בטבע אלא בתנאי מעבדה התכונות של יהלומים מלאכותיים הם עתק מדויק של יהלומים טבעיים ומשמשים בעיקר לצורכי תעשיה, אך לא רק.

יהלומים אלו נוצרו בתחילה לשימוש לצורכי תעשיה אך בשנת 2004 הצליחו מדענים התחילו לייצר יהלומים מלאכותיים קטנים המתאימים לשיבוץ בתכשיטי יהלומים. התגלית החדשה התחום התכשיטים גם חרדה בענף התכשיטים מפני חיקויים של יהלומים אמיתיים. אך מהר מאוד מצאו שיטות לזיהוי של יהלומים מלאכותיים והתחילו לתת דגש על תעודה גמולוגית המאששת את מקורו של היהלום מן הטבע.

היום משתמשים ביהלומים מלאכותיים בתחום התעשייה באופן נרחב לליטוש חיתוך למחקרים, ולשימור. אפילו במחשבים מתכננים שימוש עתידי ביהלומים מלאכותיים בגלל התכונה שלהם מבחינה תרמית, היה ניתן לייצר חלקים שלא יתחממו, ושמרו על צורתם למשך שנים רבות.

האם משתמשים ביהלומים מלאכותיים בתחום טבעות אירוסין?

כמובן שניתן להשתמש ביהלומים אלו לתכשיטים ואכן משתמשים בהם, אבל בתחום טבעות אירוסין פחות, היהלום הטבעי הוא נדיר ובשל כך עלותו גבוה, המעמד שיש ליהלום טבעי בכל רחבי העולם מחזק את היוקרה והנדירות שלו, וזו בדיוק הסיבה שמעדיפים אותו כיהלום לטבעת אירוסין.

זוגיות מוצלחת בין שני אנשים היא נדירה, בדיוק כמו היהלום הטבעי. התכונות של היהלום הטבעי החוזק בשילוב הנדירות וייחודיות שלו מעניק משמעות מיוחדת לכל טבעת אירוסין, ולכל זוג העומד בפני הכניסה לשב הבא התחום הזוגיות "החתונה".

האומנם ישנן חנויות ומותגים של תכשיטים המשלבים בעיצוב של תכשיטים יהלומים מלאכותיים, אך זאת ניתן לדעת לפי המחיר של התכשיט. טבעת אירוסין בעלת יהלום טבעי ואיכותי מתחילה מטווח מחירים של 1000 ? ומעלה. בעוד שבחנויות המשתמשות ביהלומים מלאכותיים המחירים נעים הין 100 ? ועד מאות שקלים בודדים, על מנת להבדיל בין טבעת אירוסין עם יהלום טבעי לבין טבעת עם יהלום מלאכותי יש לבקש מהחנות להציג תעודה גמולוגית שמעידה על מאפייני היהלום.

מהי תעודה גמולוגית?

תעודה גמולוגית- תעודה גמולוגית היא תעודה רשמית שנכתבת על ידי בעל מקצוע (גמולוג), התעודה מעניקה מפרט מדעי של המאפיינים של אותו יהלום או אבן חן יקרה, בכל נעשה בהשוואה לקריטריונים בינלאומיים ולפי הממצעים של המעבדה שבודקת את מאפייני היהלום. הבדיקה במעבדה מניבה תוצאות מדויקות של הנתונים הבאים: ניקיון, צבע, צורה, ברק, חיתוך ומשקל.

חזרה לבלוג