30 יום החזר כספי או החלפה - ללא שאלות

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע וניקיון היהלומים

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע וניקיון היהלומים

למרות שכל גבר בסופו של דבר בוחר בטבעת אירוסין שונה, הרי שכל הגברים יחד חולקים את אותה המטרה: התמקדות על טבעות אירוסין מיוחדות. מה שהופך טבעת למיוחדת הוא בעיקר היהלום או היהלומים, כאשר הפרמטרים שחשוב בעיקר להשקיע בהם הינם צבע היהלום ורמת הניקיון של היהלום. אלמנט חשוב נוסף הוא החיתוך. רגע לפני שאתם מתחילים את המסע המרגש שלכם ורוכשים את הטבעת שתקרב אתכם צעד נוסף אל עבר החיים המשותפים, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת:

ראשית, צבע היהלום. כידוע, יהלומים אמיתיים אינם תוצר של ייצור תעשייתי, אלא שהם מגיעים ישירות מבטן האדמה. המשמעות היא שמדובר על יהלומים המגיעים בצבעים שונים, כאשר הצבע הנחשב ביותר והיקר ביותר הוא הצבע הלבן. ישנו מדרג צבעים בכל הקשור לצבעי היהלומים, כאשר הצבע הנחשב ביותר וזה שהינו בעל הערך הרב ביותר הוא צבע D. הצבע הזה מייצג את היהלומים שהינם שקופים לחלוטין, ובמידה רבה חסרי צבע. אלו יהלומים שנדיר מאד למצוא וגם בעת שניתן להשיג אותם, הרי שהם מאד יקרים. מדרג הצבעים מגיע עד לרמת Z, כאשר יהלום בצבע זה הוא היהלום בגוון הצהוב יותר שהינו כמובן בעל ערך נמוך יותר. שימו לב כי תוכלו לרכוש יהלומים בדרגות של בין G ל-J – מדובר על צבעים מומלצים שיספקו את הסחורה.

 

ניקיון היהלומים – מה חשוב לדעת?

כשאתם בוחנים טבעות אירוסין מיוחדות, כדאי לבחון את היהלומים שעל הטבעות גם בכל הקשור לרמת הניקיון. בהנחה והיהלומים היו תוצר של ייצור תעשייתי, הרי שהיה ניתן לשלוט ברמת הניקיון והצבע ללא כל בעיה. מאחר ויהלומים הינם דבר טבעי והם משאב של הטבע, הרי שלא ניתן לשלוט ברמת הצבע והניקיון שלהם. על כן, מלטשי היהלומים עושים כל שהם יכולים על מנת ללטש ולהנגיש את היהלומים ברמה כמה שיותר גבוהה. דירוג ניקיון היהלומים מדורג גם הוא על פי כמה רמות, כאשר היהלום בעל רמת הניקיון הגבוהה ביותר הינו IF.

 

מחיר הטבעות מושפע מדרגת הניקיון והצבע

לא טעיתם. טבעות אירוסין מיוחדות המוצעות לכם לרכישה מוצעות במגוון רחב של מחירים המושפעים בין היתר מרמת הניקיון והצבע. שימו לב כי ישנם אלמנטים נוספים המשפיעים על המחיר הסופי של הטבעות, כאשר הינם חיתוך היהלום והמשקל הסופי. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הטבעת שאתם רוכשים לא צריכה להצטיין בדרגות הגבוהות ביותר בכל פרמטר, אלא שניתן לרכוש גם רמות נמוכות יותר כביכול. ההמלצה החמה ביותר היא להגדיר תקציב לרכישת הטבעת, ועל פיו להתמקד על הדגמים הרלוונטים לכם. למרות שרבים סבורים כי גם צבע הזהב – הלבן או הצהוב משפיע על המחיר, הרי שאין כל חשיבות לבחירת צבע הזהב שבטבעת בכל הקשור עלות הסופית שלה.

חזרה לבלוג