מדריך אבני חן

סוגי אבני חן

אבן חן ספיר

 

 

 

 

 

 

אבני ספיר כחולות הן חלק מאבני חן טבעיות, נדיר והיפה ביותר. ספיר בא מן המילה היוונית עבוראבן כחולה, sappheiros, וידוע בתור אבן החן של האמת. אבני ספיר כחולות הן אבני חן בצבע כחול, מגוון ספיר מינרלית, תחמוצת אלומיניום. (אודם הם גם מגוון רחב ספיר מינרלית). בניגוד לאמונה הרווחת, לא כל אבני ספיר כחולות. אבני ספיר ניתן למצוא במספר צבעים, כולל ורוד, צהוב ולבן.

הספיר הכחול מסמל נאמנות, הנשמה. הרעיון כי אבני ספיר כחולות מייצגים האמת קיימת כבר מאות שנים; גם היום אנחנו מתייחסים לאדם הגון כמו "אמת כחול". בפרס העתיקה, הם האמינו שהאדמה נחה על אבן ספיר ענק, זו השתקפות שלו לשמיים הכחולים. ספיר היא אבן יום הולדת עבור חודש דצמבר, אבן החן של השנה החמישית,   בגלגל המזלות הוא שייך לבתולות.

כמו אבן חן, אבני ספיר כחולות נבחנים על פי 4 של C – צבע, בהירות, ליטוש, קרט. צבע חשוב ביותר בעת תמחור אבני ספיר כחולות. צבע אבני חן טבעי יכול להיות שבור למטה לתוך שלושה אלמנטים עיקריים: גוון, רוויה וצלילות. הגוון הוא הצבע של האבן היקרה. רוויה היא הבהירות או עושרו של הצבע. לבסוף, צלילות קנה המידה של קלילות לחושך של הצבע. אבני ספיר כחולות ניתן למצוא מגוון של תערובות של גוונים, ואת רמות של רוויה. אבני ספיר כחולות מוערכים על-פי עוצמת הגוון העיקרי שלהם. הגוון משני הנפוצים ביותר הם סגול וירוק. סגול גם לעתים קרובות תורמים ליופיו הכללי של הצבע, ואילו גוונים ירוקים הם לא רצויים. גריי הוא צירוף רוויה הרגיל או מסכה; אפור מוריד את הרוויה או בהירות הגוון, יש השפעה שלילית.

אבני ספיר עמידים (יש להם קשיות של 9 בסולם מוס!) ומתאים ללבוש כל יום. כדי לנקות את אבני ספיר, לקרצף אותם באמצעות מברשת רכה עם קצת סבון כלים עדין.

JOOL.ME מציע אוסף מרשים של אבני ספיר כחולות. אבני ספיר כחולות בדרך כלל נכללים אירוסין, טבעות נישואין, פופולרי במיוחד בקרב סלבריטאים ומלכותיות. טבעת האירוסין של הספיר הכחול המפורסם ביותר היה שייך לדיאנה הנסיכה ז"ל. עכשיו הוא משוחק על ידי הדוכסית מקיימברידג, קייט מידלטון.

 

 

אבן חן רובי

 

אבני הרובי הם בין אבני חן היקרים ביותר בשוק, כולל יהלומים, ספיר וברקת. הרובי המילה נובע רובר, המילה הלטינית אדום ואת שמביע רגש ואומץ. אבן הרובי הוא ורוד כדי חן בצבע האדום כדם, מגוון רחב ספיר מינרלית (טופס הגבישי של תחמוצת אלומיניום). האגדה מספרת שהרובי היא אבן החן של הלב עם הכוח להדליק את הלהבה של תשוקה. . זה הסמל של צריבה, אהבה נצחית. רובי הוא אבן יום הולדת עבור חודש יולי, בגלגל המזלות הוא שייך למזל הסרטן.

כמו עם יהלומים, אבני אודם מתומחרות על פי צבע, בהירות, ליטוש וקרט. ראשית, הרובי מוערכים לפי הצבע. אודם אדום-דם המבריקים, הכי יקר ונדיר של אודם. אחרי צבע, בהירות קובע את המחיר של אבן אודם. דומה ליהלומים. הרובי נבדלים מהיהלומים, עם זאת, כי אם אין להם שום הכללות דמוי מחט רוטיל, יש להניח כי הם טופלו. האחרון, אבל עדיין חשוב, ומה קראט משקל תורם לעריך את המחיר של הרובי.

הרובי הם אבנים עמידות, מתאים ללבוש כל יום. הם קשוחים מאוד גם הם קורונדום מינרלי ויש להם קשיות של 9 בסולם מוס.

ברשות JOOL.ME יש אוסף מרשים של רובי בכל הצורות והגדלים. הרובי מוצעים בדרך כלל בטבעות האירוסין, שמסביב לה נקודות של יהלומים. עם זאת,הם יכולים לעמוד שם לבד כמו אבנים מרשימות, חדורים תשוקה.

 

 

אבן חן אמרלד

אבו חן אמרלד

 

אבני ברקת הם בין אבני חן  שלצד יהלומים, אבני ספיר ורובינים היקרות ביותר. האמרלד היא סוג של בריל המינרלים. צבעה הירוק הוא תוצאה של כרום כמויות קטנות, לפעמים ונדיום בתוך האבן. ברקת הם עד כה מהאבני חן המהממת והפופולריים של בצבע ירוק. במשך מאות שנים, הם היו בין אבני החן המבוקשים ביותר ובעל ערך הגבוהה ביותר.

אבני ברקת מסמלים אהבה ולידה. צבע ירוק עשיר של האבנים מזכיר זמן האביב – צמיחה והתחלות חדשות. אבני ברקת הם אבני החן של ונוס, ולפי המיתוס מעניקים סיוע לפוריות. במצרים העתיקה מומיות נקברו עם ברקת על הצוואר כסימן של נעורים נצחיים. קליאופטרה גם אהבה את אבן הברקת הירוקה אשר הגדיל את יופיה העולמי. ברקת הם האמינו שיש לשלטון לספק בהירות, להרתיע רוחות רעות וסיוע לראות את העתיד. נירון, קיסר רומא, נאמר צפו במשחקים לקוליסאום דרך אבן ברקת, כדי להרגיע את עיניו.                                    

האמרלד היא אבן את יום הולדת לחודש מאי.

אבני ברקת הן מדורגות לפי Cs 4 (של אבני חן טבעי): צבע, ליטוש, בהירות וקריסטל. הציון האחרון, קריסטל, מתייחס שקיפות או diaphaneity. בדומה לרובי, הצבע הוא הגורם החשוב ביותר בעת תמחור הברקת. צבע המתחלק לשלושה מרכיבים: גוון, רוויה וצלילות. אבני ברקת ניתן למצוא בגוונים של צהוב-ירוק כחול-ירוק. משני גוונים נמצאו ברקת בדרך כלל צהוב וכחול. רק אבנים כי הם בינוניים עד כהים בטון נחשבים ברקת. אמרלד האידיאלי הוא רווי טוב ובהיר. ולרוב, אפור הוא צירוף רוויה או מסיכת נמצאו ברקת.

לברקת יש מספר הכללות סדקים. אם יש אבן ברקת אין סדקים גלוים לעין היא נחשבת ללא רבב. אבנים שאין סדקים שבירת פני השטח הם נדירים ביותר ומטופלים ולכן כמעט כל אבני הברקת מטופלת כדי לשפר את בהירות.