30 יום החזר כספי או החלפה - ללא שאלות

איך מנקים טבעת יהלום?

איך מנקים טבעת יהלום?

למה לשמור על ניקיון טבעת היהלום שלי?

טבעות יהלום הן בעלות ערך רב. בנוסף לערכם הכספי יש לטבעות יהלום רבות ערך אישי סנטימנטלי כמו למשל בטבעות נישואין. טבעות יהלום יכולות לאבד מהברק שלהן ומהזוהר המייחד אותן כשהן מתלכלכות וכך לפגוע חלילה בערכן ובדרגת הניקיון שלהן

הזנחת ניקיון הטבעת לאורך זמן יכול לגרום ללכלוך שקשה מאוד להסיר אותו, במקרים כאלו יהיה צורך לפנות למומחה על מנת לנקות את הטבעת ואנחנו לא מעוניינים להגיע למצב כזה.

בשל הסיבות האלו כדאי מאוד לשמור על ניקיון טבעת היהלום שלנו ולנקות אותה מדי פעם. איך מנקים אותן? כל התשובות, במדריך שלפניכם.

איך לשמור על ניקיון טבעת יהלום ביום יום?

לפני שאנחנו מסבירים איך מנקים טבעת יהלום, נסביר איך ניתן לשמור על ניקיונה של הטבעת כדי שמראש לא תגיע למצב של לכלוך קשה הפוגע בה. אנחנו בג'ול מי אספנו עבורכם מספר טיפים בעניין:

ראשית יש פעולות יום יומיות מסוימות שאם אנחנו עושים אותן מומלץ להימנע מענידת הטבעת ולהסיר אותה. לפני כל שימוש בחומרי טיפוח מומלץ להוריד את הטבעת שכן השומן שבחומרים פוגע בה. 

בנוסף מומלץ להוריד את הטבעת כשעוסקים בפעילות שככל הנראה תרטיב אותנו כמו למשל שטיפת כלים, ניקיון, בריכה וים. את הטבעת כדאי להסיר גם בעת בישול שכן גם במקרה הזה הטבעת תבוא במגע עם מים ועם חומרים שומניים. 

אנחנו רגילים להשאיר עלינו טבעות נישואין ולא להוריד אותן במשך כל היום, ההרגל הזה מובן אך אם חייבים להתרגל להסיר את הטבעת לפני שמבצעים פעולות שיזיקו לה וכך נשמור על הברק שלה. 

איך לנקות טבעת יהלום

באילו חומרים מנקים טבעת יהלום?

אז אם הטבעת שלנו התלכלכה, במה כדאי לנו להשתמש כדי לנקות אותה? ולעומת זאת אילו חומרי ניקוי עלולים דווקא להזיק לטבעת ומומלץ לא להשתמש בהם?

ראשית ג'ול מי ממליצה לא להשתמש כלל בחומרי ניקוי ביתיים כגון אקונומיקה, משחת שיניים, חומץ וחומרי ניקוי ביתיים נוספים. בייחוד אנחנו לא ממליצים להשתמש בחומרי ניקוי המכילים רכיבים חומציים מכיוון שהם מסירים את מעטפת הרדיום של היהלום. המעטפת הזאת היא המעניקה ליהלום את הברק שלו ואם היא תוסר, הברק שלו ייחלש.

כדי לנקות את היהלום בצורה בטוחה אתם צריכים שיהיו לכם בבית את החומרים הבאים: סבון ידיים רגיל, קערת מים חמימים, נייר סופג ואלכוהול 90 אחוז הנמכר בבתי מרקחת בדרך כלל. אתם בטח שמים לב שלא מדובר בחומרים מיוחדים אלא בדברים הנמצאים כמעט בכל בית ולכן כל אחד יכול בקלות לנקות את טבעת היהלום שלו בעצמו.

בנוסף ניתן להשתמש בחומר ייעודי להברקת תכשיטי יהלומים כמו למשל 'הגרטי' של חברת יעקבי ועוד. ניתן למצוא תכשירים כאלו בחנויות התכשיטים.

איך מנקים טבעת יהלום

איך לנקות טבעת יהלום - שלב אחר שלב

בשלב הראשון נשרה את טבעת היהלום בתוך קערה עם מי סבון, המים צריכים להיות חמימים, סביב ה50 מעלות וההשירה היא למשך 5 דקות.

בשלב השני נוציא את הטבעת וננקה אותה היטב עם מברשת שיניים במשך כדקה.

בשלב השלישי נייבש את הטבעת על נייר סופג. חשוב לשים לב שאין סיבים על המגבת בה אנחנו מייבשים את הטבעת.

בשלב האחרון מומלץ להשרות לזמן קצר את הטבעת בתוך אלכוהול 90 אחוז וזאת כדי להחזיר את הברק ליהלום. ההשריה צריכה להיות בערך שתי דקות, חשוב לזכור לא להשרות את הטבעת באלכוהול לזמן רב יותר בגלל שזה יכול לפגוע ביהלום ולהזיק לנראות שלו.

אחסון 

טבעת יהלום מומלץ לאחסן במקום ייעודי ולא בקופסא רגילה. נרתיקי תכשיטים הם מקום האחסון האידיאלי לטבעות יהלום משום שהן מרופדות וכך הם דואגות שהטבעת לא תיפגע ותיהרס מסיבה כלשהי. רצוי שהקופה תהיה אטומה למים וכך תשמור על הטבעת נקיה לאורך זמן. 

אנחנו ממליצים בחום שלא לאחסן את טבעת היהלום יחד עם תכשיטים אחרים מכיוון שהיהלום הוא חומר חזק מאוד והוא יכול לשרוט ולפגום בתכשיטים האחרים שבקופסת האחסון אם יבוא איתם במגע.

את התכשיטים כדאי לאחסן בשני מצבים עיקריים: האחד הוא כמו שאמרנו בזמנים שאנחנו מבצעים פעולות שיפגעו בטבעת כמו בריכה, בישול, ניקיון ועוד.

מצב נוסף הוא פשוט נוחות, אם אנחנו מגיעים למקום בו אנחנו חוששים שיגנבו לנו את הטבעת או שלא נוח לנו להיות בו עם הטבעת כמו בזמן שינה, נרצה לאחסן אותה במקום בטוח ומוגן.

מתי לפנות למומחה לצורך ניקוי טבעת יהלום?

למרות שהבהרנו שניתן לנקות טבעות יהלום בבית בקלות, לפעמים אנחנו מגיעים למצב שהניקיון הביתי שלנו לא עוזר. אנחנו עוברים על כל השלבים אבל הטבעת עדיין איננה נוצצת כפי שהייתה.

במקרים כאלו הבעיה היא ככל הנראה בלכלוך עיקש וחזק כמו שכבת שמן ישנה שנדבקת חזק ליהלום או לכלוך צבע שניקיון פשוט במברשת לא יצליח להוריד אותו. מומלץ לפנות במקרה הזה למומחה ולא לנסות להוריד את הלכלוך.

למומחה היהלומים יש כלים ומכשירים מדויקים, שיטות וניסיון שיעזרו לו להסיר את הלכלוך בלי לפגוע ביהלום ובתכשיט עצמו כלל.

טעויות נפוצות בניקוי טבעות יהלום

יש מספר טעויות שאנשים עושים עם יהלומים הגורמות ליהלום להיהרס. אנשים רבים מנקים את היהלום שלהם באמצעות חומרים שהסברנו שהם דווקא מזיקים לברק שלו כמו חומרים חומציים (אקונומיקה, מלח לימון, חומץ ועוד) או כימיקלים וחומרי ליטוש אחרים. 

בנוסף חשוב לשים לב שלא להשתמש במברשות לא עדינות שישרטו את היהלום ויפגעו בצורה החלקה והמבריקה שלו.

למי כדאי לפנות בנוגע לתחזוקת ורכישת טבעת יהלום?

כדי לדעת למי לפנות בנוגע לטבעות יהלום מומלץ לברר כמה דברים. ראשית כמובן המחיר, יש לוודא שהמחיר שמוצע לנו הוא מחיר הוגן ולא יקר מדי ובנוסף לוודא שמי שממנו אנחנו רוכשים את הטבעת הוא אדם ישר ואמין.

בנוסף לכך מומלץ לבדוק את רמת המקצועיות של החנות ממנה אנחנו קונים, האם הם יודעים ליצור טבעות יהלום ברמה גבוהה, מה הניסיון שלהם בתחום ועוד.

אנחנו מזמינים אתכם להגיע לחנות התכשיטים שלנו ולהתרשם ממבחר הטבעות שניתן לייצר באופן אישי לכל אחד לפי רצונו. אנחנו מתחייבים לספק כל טבעת שתרצו לעצב באופן אישי תוך 10 ימי עסקים, אצלנו תמצאו מגוון רחב של טבעות יהלום לקראת הצעת נישואין או סתם כדי להתחדש, אצלנו כל היהלומים מדורגים על ידי המעבדה הגמולוגית הבינלאומית, כך שתוכלו להיות בטוחים שרכשתם במקום הנכון

שאלות תשובות

האם אפשר להשתמש במברשת שיניים לניקוי טבעות יהלום?

כפי שציינו, אין בעיה בשימוש במברשת שיניים כשמנקים טבעת יהלום. יש לשים לב שהמברשת חזקה וחדשה כדי שלא ינשרו ממנה שיערות שיוכלו להידבק לטבעת וללכלך אותה יותר.

האם זה בסדר לשחות בים / בריכה עם כלור כשעונדים טבעת היהלום?  

כמו שאמרנו במאמר עצמו, כל פעילות עם מים או עם חומר חומצי ושומני יכולה להזיק לטבעת. הכלור הוא חומר חומצי והים מלא במלח חומצי ולכן מאוד לא מומלץ להיכנס למקומות כאלו עם טבעות יהלום. החומציות כפי שאמרנו מסירה את שכבת הרדיום המבריקה של היהלום.


חזרה לבלוג